Facebook » ul. Chwaliszewo 76, 61-104 Poznań zawodowykierowca@gmail.com (+48) 728-226-912

Jaki rodzaj szkolenia potrzebuję

Poradnik dla kierowców

Kursy kwalifikacji wstępnej i szkolenia okresowe zastąpiły wcześniejsze kursy na przewóz rzeczy i przewóz osób. Bardzo często kierowcy zadają pytania, jaki rodzaj szkolenia potrzebuję? Ponieważ do wyboru jest ich kilka, przygotowaliśmy krótki poradnik, który powinien ułatwić wybór właściwego szkolenia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Nami – doradzimy, które wybrać.

Jaki rodzaj szkolenia potrzebuję?

Poniżej przedstawiamy proste schematy, dzięki którym można wybrać odpowiedni rodzaj szkolenia. Zaczynając od góry, należy odpowiedzieć na kilka pytań (o wiek, posiadane prawo jazdy i ukończone kursy). Podążając za odpowiedziami, otrzymamy odpowiedź: szkolenie okresowe czy jeden z rodzajów kwalifikacji.

 

Kursy na kat. C i C+E

Jaki rodzaj szkolenia potrzebuję - przewóz rzeczy

Szkolenie okresowe

Przeznaczone jest dla dwóch grup kierowców:

1. Pierwsza grupa to osoby, które posiadają prawo jazdy kat. C wydane przed 10 września 2009. NIE MA ZNACZENIA, czy wykonywali już zawód kierowcy, czy przechodzili wcześniej jakiekolwiek szkolenia. Liczy się tylko i wyłącznie data, która widnieje w prawie jazdy.
2. Druga grupa to osoby, które odbyły już kurs kwalifikacji wstępnej na kat. C i muszą przedłużyć uprawnienia.

Kwalifikacja wstępna

Przeznaczona jest dla osób, które nie mają ukończone 21 lat i nie ukończyły kwalifikacji wstępnej na kat. C lub D.

Kwalifikacja wstępna przyspieszona

Najpopularniejsza z kwalifikacji – na 90% właśnie ten kurs jest dla Ciebie. Przeznaczona dla osób, które mają ukończone 21 lat i nie ukończyły kwalifikacji wstępnej na kat. C lub D. Zdecydowanie więcej informacji na temat tego szkolenia znaleźć można tutaj.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca

Przeznaczona jest dla osób, które nie mają ukończone 21 lat, ukończyły kwalifikację wstępną na kat. D i teraz rozszerzają uprawnienia na kat. C.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona

Pewna część osób zadających pytanie, jaki rodzaj szkolenia potrzebuję, powinna wybrać ten rodzaj kwalifikacji Przeznaczona jest dla osób, które mają ukończone 21 lat, ukończyły kwalifikację wstępną na kat. D i teraz rozszerzają uprawnienia na kat. C.

Kursy na kat. D i D+E

Jakie szkolenie wybrać - przewozy osób

Szkolenie okresowe

Przeznaczone jest dla dwóch grup kierowców:

1. Pierwsza grupa to osoby, które posiadają prawo jazdy kat. D wydane przed 10 września 2008. NIE MA ZNACZENIA, czy wykonywali już zawód kierowcy, czy przechodzili wcześniej jakiekolwiek szkolenia. Liczy się tylko i wyłącznie data, która widnieje w prawie jazdy.
2. Druga grupa to osoby, które odbyły już kurs kwalifikacji wstępnej na kat. D i muszą przedłużyć uprawnienia.

Kwalifikacja wstępna

Przeznaczona jest dla osób, które nie mają ukończone 23 lat i nie ukończyły kwalifikacji wstępnej na kat. C lub D.

Kwalifikacja wstępna przyspieszona

Najpopularniejsza z kwalifikacji – na 90% właśnie ten kurs jest dla Ciebie. Przeznaczona dla osób, które mają ukończone 23 lata i nie ukończyły kwalifikacji wstępnej na kat. C lub D. Z tego rodzaju kursu mogą również skorzystać osoby młodsze, które zamierzają wykonywać przewozy osób tylko na krótkich trasach do 50km.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca

Przeznaczona jest dla osób, które nie mają ukończone 23 lat, ukończyły kwalifikację wstępną na kat. C i teraz rozszerzają uprawnienia na kat. D.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona

Przeznaczona jest dla osób, które mają ukończone 23 lata, ukończyły kwalifikację wstępną na kat. C i teraz rozszerzają uprawnienia na kat. D. Z tego rodzaju kursu mogą również skorzystać osoby młodsze, które zamierzają wykonywać przewozy osób tylko na krótkich trasach do 50km.