Facebook » ul. Chwaliszewo 76, 61-104 Poznań zawodowykierowca@gmail.com (+48) 728-226-912

Szkolenie okresowe

Dla kogo szkolenie okresowe?

Szkolenie okresowe kierowców zawodowych zastąpiło wcześniejsze kursy na przewóz osób i przewóz rzeczy. Każdy kierowca zawodowy, chcący dalej wykonywać swój zawód jest obowiązany co 5 lat uczestniczyć w szkoleniu okresowym. Po ukończonym szkoleniu wydawane jest Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej, umożliwiające uzyskanie odpowiedniego wpisu w prawie jazdy.

Szkoleń dla kierowców zawodowych jest kilka, dlatego na początek warto przeczytać Jakie szkolenie wybrać, by upewnić się, że szkolenie okresowe jest właściwym wyborem. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym poradniku. W praktyce szkolenia okresowe kierowane są do dwóch grup kierowców:

Pierwsza grupa to osoby, które uprawnienia do prowadzenia pojazdów zdobyli przed wejściem w życie obecnych przepisów. W przypadku kat. D1, D data wydania po raz pierwszy uprawnień powinna być wcześniejsza niż 10 września 2008r, a dla kat. C1, C data wydania powinna być wcześniejsza niż 10 września 2009r.  Co bardzo ważne, NIE MA ZNACZENIA, czy kierowca pracował już wcześniej zawodowo lub czy kończył jakiekolwiek kursy. Jeżeli data wpisu w prawie jazdy przy odpowiedniej kategorii jest wcześniejsza niż podane powyżej wystarczy szkolenie okresowe.

Druga grupa kierowców to osoby, które ukończyły kurs kwalifikacji wstępnej i muszą przedłużyć uprawnienia. Kurs kwalifikacyjny oraz badania są ważne maksymalnie 5 lat i po tym okresie trzeba przejść szkolenie okresowe, aby móc kontynuować pracę jako kierowca zawodowy.

Wymiar godzin szkolenia

Szkolenie okresowe składa się z 35 godzin zajęć. Szkolenie jest w całości teoretyczne i trwa 5 dni (5 dni x 7 godzin). W zależności od zapotrzebowania organizujemy szkolenia w tygodniu (poniedziałek-piątek) lub weekendowe.

Szkolenie okresowe – informacje ogólne

  • Szkolenie teoretyczne w wygodnej formie platformy e-learningowej – szkolisz się kiedy chcesz!, lub
  • Szkolenie teoretyczne w formie wykładów
  • 21 godzin zajęć w części podstawowej + 14 godzin zajęć z przewozu rzeczy lub osób (w zależności od rodzaju szkolenia)
  • Profesjonalna opieka merytoryczna
  • Materiały do nauki
  • Dodatkowo! Zniżka na badania lekarskie

Cena szkolenia: 700 zł